KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16108183
*
nr 1610 8183
Bo von Schwerin
(1881-1940), Sverige
Oljemålning, Drottningholms slott. Signerad. Olja på duk, 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2024
kl 20:32:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 12:22:43
1
500 kr
29/3 19:04:38
2
600 kr
1/4 10:24:35
1
700 kr
1/4 18:33:10
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bo von Schwerin
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Läs mer om Bo von Schwerin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo von schwerin drottningholms slott olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55
*
Bo von Schwerin
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Läs mer om Bo von Schwerin
nr 1610 8183
Bo von Schwerin
(1881-1940), Sverige
Oljemålning, Drottningholms slott. Signerad. Olja på duk, 21x31 cm, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 12:22:43 | 1 | 500 kr |
29/3 19:04:38 | 2 | 600 kr |
1/4 10:24:35 | 1 | 700 kr |
1/4 18:33:10 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bo von Schwerin
Bo von Schwerin, svensk bildkonstnär född 1881, död 1940.Läs mer om Bo von Schwerin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo von schwerin drottningholms slott olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55